Specjalistyczne szkolenia

WP-SERWIS z Wrocławia oprócz serwisu, wynajmu oraz transportu wózków widłowych, zajmuje się również organizacją profesjonalnych kursów zawodowych.

Ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, które chcą zdobyć niezbędne uprawnienia do obsługi wózków, jak również do firm pragnących podwyższyć kwalifikacje swoich pracowników.3

Naszą kadrę szkoleniową tworzą wykwalifikowani oraz doświadczeni specjaliści, a dzięki posiadaniu własnego parku maszynowego, zapewnić możemy kursantom możliwość zdobywania praktycznych umiejętności na nowoczesnych oraz bezpiecznych urządzeniach.

Realizujemy szkolenia „Kierowców wózków podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia” (z egzaminem w UDT) oraz „Kierowców wózków jezdniowych” (wg programu opracowanego przez Akademię UDT). Z oferty skorzystać mogą osoby pełnoletnie, mające ukończone co najmniej szkołę podstawową oraz posiadające stosowne zaświadczenie lekarskie o możliwości wykonywania zawodu.

Wózki widłowe – obsługa: kurs na terenie Wrocławia

szkolenie wozka 11Na program zajęć składa się część teoretyczna oraz praktyczna. W pierwszym przypadku słuchacze uzyskają wiedzę z obszaru ładunkoznawstwa i dozoru technicznego, jak też na temat budowy wózka czy niezbędnych czynności podczas poszczególnych etapów pracy. Z kolei druga część pozwoli zdobyć umiejętności obsługi urządzeń – czy to na halach produkcyjnych, czy też na placach manewrowych. Istotnym elementem szkoleń jest również należyte przygotowanie uczestników kursu pod względem BHP.

Organizujemy także zajęcia dodatkowe w zakresie „Bezpiecznej wymiany butli gazowych”. Mają one na celu przygotowanie uczestników zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym do prawidłowego wymieniania butli w wózkach, które zasilane są gazem. Podczas kilku godzin wykładów oraz ćwiczeń poruszane będą takie kwestie jak odpowiednia wentylacja i oświetlenie podczas podłączania nowego zbiornika czy też możliwe sposoby montażu. Kurs zrealizować można razem ze szkoleniem obsługi wózków, jak też oddzielnie.

Brak możliwości komentowania